Arsa Arazi Değerleme Ekspertiz Hizmeti

Yılların verdiği deneyimle arsa ya da arazi vasfındaki gayrimenkuller için Bursa’da hizmet vermekteyiz. Teklif almak için bizimle telefon ya da mail aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Arsa arazi değerleme hizmeti
Arsa Arazi Değerleme Hizmeti

Lisanslı Değerleme uzmanlarımız aracılığıyla arsa ya da arazi vasfındaki gayrimenkul sahiplerine Alım – satım, yabancıya satış, mahkeme davaları, mal paylaşımında ekspertiz hizmeti vermekteyiz. Taşınmazınıza gerçek değerin takdiri için bünyemizde ziraat mühendisi ve diğer uzmanlık alanlarında lisanslı uzman barındırmaktayız.

Arsa Arazi Değerleme Hizmetimiz Neleri Kapsıyor?

Değerleme sektöründe bir çok farklı sektör bulunmaktadır. Özellikle, bahçe, bağ, arazi, arsa gibi gayrimenkuller için deneyimli personele ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konuda en deneyimli meslek grubu elbette ziraat mühendisleridir. Sizler içi yapacağımız araştırmalar ise şu şekildedir

Belediye İncelemesi

Bir gayrimenkulün ekspertiz sürecinde en önemli aşamalardan biridir. taşınmazın bağlı olduğu imar şartları, herhangi bir tevhid, ifraz şartının olup olmadığı gibi bilgiler belediyenin ilgili birimlerinden toplanır. İmar durumu bu tür gayrimenkuller için oldukça önemlidir. Ayrıca, taşınmaza ait mevzi imar planının olup olmadığı ayrıntılı olarak araştırılır.

Arsa Arazinin Yerinde İncelenmesi

Resmi kurum araştırmasının ardından yerinde inceleme yapılarak öncelikle konum ve sınır tespiti yapılır. Özellikle arazi sahipleri, ekip biçtikleri taşınmazın konumunu yanlış bilme olasılığı oldukça yüksektir. Belirli araçlar ile taşınmazın çıplak gözle sınırlar tespit edilmeye çalışılır.

Taşınmazın Çevre Araştırması

Taşınmazın değerini etkileyen en önemli etkenlerden biri de taşınmazın çevresidir. Şehir ve İlçe merkezine yakın olup olmadığı, ulaşım imkanları, yola cephesinin olup olmadığı, sulu ya da kuru tarım yapılması, kuru tarım ise suya yakınlığı gibi etkenler ekspertiz sürecinde önemli rol oynamaktadır.

Taşınmazın Üzerinde Ürün Bulunması Durumunda Yapılan Araştırma

Değerlemesi yapılan arazinin üzerinde ekili ya da dikili ürün bulunması halinde bu ürün değere yansıtılmaktadır. Ancak, verim tahmini, toprak yapısı, ürünün cinsi, dikili ürün ise sayısı doğru belirlenmesi gerekmektedir. Firmamız bu bilgileri rahatlıkla değere aktarabilecek deneyime ve personele sahiptir.

Piyasa Araştırması

Ekspertiz sürecinde son olarak taşınmaza yakın konumda bulunan benzer özellikteki emsal gösterilebilecek gerçekleşmiş satışlar ya da güncel satışlar araştırılır. Bu araştırma sonucunda taşınmaza değer takdir edilir.

Arsa arazi değerleme ekspertiz hizmetimizi Bursanın her ilçesinde; İnegöl, İznik, Orhangazi, Karacabey, Mustafakemal Paşa, Osmangazi, Yıldırım, Mudanya, gemlik vs vermekteyiz.

The section is not configured correctly
Call Now ButtonHemen Ara